Budownictwo i rozwój regionu 
to nasza pasja.

O NAS

Specjalizujemy się w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym, którego starannie przemyślana architektura wychodzi naprzeciw panującym trendom.
Wyznacznikiem naszych inwestycji jest niska zabudowa i zapewnienie każdemu mieszkańcowi przestrzeni w postaci ogródka lub tarasu.
Realizujemy własne kompleksowe projekty, które powstają pod czujnym okiem doświadczonych architektów i inżynierów. Realizując marzenia Klientów
o własnym mieszkaniu przykładamy szczególną wagę do każdego etapu budowy aby finalnie przekazać produkt najwyższej jakości. 
Nasze inwestycje wyróżnia ponadczasowa estetyka, funkcjonalność i doskonała lokalizacja, w której zieleń jest nieodłącznym elementem architektury.

Działalność naszej Spółki obejmuje całość procesu deweloperskiego:

 

GRUNT TO GRUNT

Inwestycję zaczynamy od zlokalizowania i pozyskania atrakcyjnych gruntów pod budowę.

`

PROJEKTOWANIE

Współpracujemy z renomowanymi biurami architektonicznymi opracowując nietuzinkowe projekty.

 

DOKUMENTACJA

Dokumentujemy projekt zgodnie z wymogami prawa oraz załatwiamy wszelkie stosowne pozwolenia.

NADZÓR

Czuwamy nad inwestycją i kontrolujemy jakość aż do przekazania kluczy nowym właścicielom.

 


Nagrody 

             

 

Inwestycja Roku 2020
7-8.03.2020 roku odbyły się Śląskie Targi Nieruchomości na Stadionie Śląskim w Chorzowie, których byliśmy Partnerem. 
Organizatorzy targów wyróżnili jedną z naszych inwestycji - Wzgórze Hugona otrzymało tytuł: Inwestycja Roku 2020. 

Organizatorzy targów po raz trzeci wysoko oceniają i nagradzają nasze inwestycje.
Dziękujemy! 
Główną ideą, która przy­świeca orga­ni­za­to­rom jest poka­za­nie korzy­ści wyni­ka­ją­cych z miesz­ka­nia w wybranej loka­li­za­cji. Targom tym towarzyszy zawsze kameralna atmosfera. 

             

 

I Nagroda w kategorii Zielone Osiedle

Konkurs Housemarket Silesia Awards 2020 wyłonił najlepsze osiedla, domy, lofty i dewelopera. Nagrody w siedmiu kategoriach trafiły do rąk zwycięzców podczas gali wieńczącej Housemarket Forum Silesia 2020 
(7 lutego 2020 r.).

Nowy Paryż zwyciężył w kategorii ZIELONE OSIEDLE. To już drugie takie wyróżnienie. 

Housemarket Forum Silesia 2020 to piąta edycja spotkania wybitnych architektów, największych śląskich deweloperów, przedstawicieli samorządów, instytucji finansowych oraz funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem. Podczas konferencji towarzyszącej 4 Design Days rozmawiano o prognozach, trendach i rewitalizacjach na rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz o polityce miast i architekturze.

             

 

Złota Statuetka "Przedsiębiorstwa Fair Play"

Nieprzerwanie od pięciu lat Xenakis Development jest laureatem Certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, przyznawanym przez Krajową Izbę Gospodarczą. W tym roku oprócz certyfikatu, uhonorowano nas dodatkowo Złotą Statuetką.
Uroczystość finałowa XXII edycji Programu odbyła się w Warszawie, w EXPO XXI, 22 listopada 2019 roku.

Złotą statuetkę otrzymują firmy, które nieprzerwanie przez pięć lat biorą udział w programie, poddają się szczegółowej i wszechstronnej ocenie audytorów programu i każdorazowo otrzymują tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” to dla naszej firmy przede wszystkim wielka satysfakcja. Potwierdza naszą przynależność do grupy firm kierujących się zasadami rzetelności i uczciwości.

             

 

Inwestycja Roku 2019
Podczas Śląskich Targów Nieruchomości i Budowy Domu, które odbyły się 21-22.09.2019 roku w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, odebraliśmy statuetkę. 

Nasza inwestycja - Osiedle Ogrodowe - otrzymała tytuł Inwestycja Roku 2019.

Organizatorzy targów drugi rok z rzędu wysoko oceniają i nagradzają nasze inwestycje.
Dziękujemy! 

Targi Nieruchomości & Budowa Domu to cykliczna impreza organizowana przemiennie na Stadionie Śląskim w Chorzowie lub w MCK w Katowicach.

             

 


Zielone Osiedle
Podczas uroczystej gali Housemarket Forum Silesia 2018 nagrodzono najciekawsze projekty mieszkaniowe zrealizowane na Śląsku w 2017 roku. 16.02.2018 roku, w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, zostały wręczone zwycięskie statuetki. 
Osiedle Nowy Paryż zajęło pierwsze miejsce w kategorii Zielone Osiedle.

Organizatorem konkursu jest Grupa PTWP, która za ideę przyjęła nagrodzenie projektów budowanych pod potrzeby klientów, funkcjonalnych, wybudowanych z materiałów wysokiej jakości dobrze komponujących się z otoczeniem. 

             


Inwestycja Roku 2018
24-25.02.2018 roku odbyły się Śląskie Targi Nieruchomości w Chorzowie, których byliśmy Partnerem. 
Organizatorzy targów docenili naszą inwestycję Nowy Paryż, nadając jej tytuł: Inwestycja Roku 2018. 

Ślą­skie Targi Nie­ru­cho­mo­ści sku­piają wyłącz­nie inwe­sty­cje miesz­ka­niowe z woje­wódz­twa Ślą­skiego. Główną ideą, która przy­świeca orga­ni­za­to­rom jest poka­za­nie korzy­ści wyni­ka­ją­cych z miesz­ka­nia w wybra­nej loka­li­za­cji. Targom tym towarzyszy zawsze kameralna atmosfera, atrakcyjne ceny nieruchomości i mnóstwo atrakcji targowych, jak spis inwestycji mieszkaniowych, kącik malucha, bezpłatne porady doradców finansowych i prawnych oraz kawiarnia targowa. 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego nasze inwestycje, zarówno te zrealizowane jak i te w trakcie realizacji: